AKTUALNOŚCI

 
 

 

 

Akademia 50+ już wysłana

Od zeszłego tygodnia zespół Akademii 50+ regularnie kursuje z przesyłkami na pocztę;) Do blisko 1500 instytucji rynku pracy, instytucji szkoleniowych i pracodawców trafi broszura "Akademia 50+ - scenariusz twórczej zmiany" oraz pełna metodyka uczenia osób dojrzałych.

Osoby dojrzałe chcą uczyć rówieśników

Tylko w ostatnich dniach, aż czterokrotnie spotkaliśmy się z dojrzałymi Małopolanami chcącymi podnieść kompetencje edukatorskie. Wśród uczestników spotkań promujących Akademię 50+, było wielu menedżerów wyższego szczebla zainteresowanych kaskadowaniem wiedzy i kompetencji na pracowników swoich organizacji. Po dwa spotkania odbyły się w Krakowie (26 i 28.05.2015) oraz w Krynicy (29-30.05.2015).

Akademia 50+ - kolejne spotkania w Krakowie

W dniach 15-16.05 i 21-22.05.2015 odbyły się w Krakowie kolejne szkolenia z metodyki uczenia osób dojrzałych "Akademia 50+". Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się jak ważne dla trenerów i edukatorów jest podnoszenie kompetencji w zakresie uczenia innych.

Jak efektywnie uczyć osoby dojrzałe? - podsumowanie Akademii 50+

W środę 20 maja 2015 roku odbyła się konferencja podsumowująca projekt – „Jak efektywnie uczyć osoby dojrzałe? Akademia 50+ - Scenariusz twórczej zmiany”. Podczas spotkania poruszone zostały tematy dotyczące rozwoju osób dojrzałych oraz zaprezentowano wypracowaną w ramach projektu metodykę uczenia osób dojrzałych (50+).

Akademia 50+ - na finiszu szkoleń dla trenerów

W ostatni weekend (9-10.05.2015) w Krakowie odbyło się szóste szkolenie z cyklu "Metodyka uczenia osób dojrzałych (50+)". Było to już ostatnie spotkanie w projektowej formule upowszechniania Akademii 50+. 12 edukatorów z Małopolski, Mazowsza i województwa świętokrzyskiego uzupełniło swój warsztat o kompetencje potrzebne w pracy rozwojowej z osobami dojrzałymi. Bardzo Wam dziękujemy za to spotkanie!

Akademia 50+ po raz kolejny w Szczecinie

5-6 maja 2015 r. odbyliśmy kilka spotkań promujących Akademię 50+ w Szczecinie. Spotkaliśmy się m.in. z osobami dojrzałymi (50+) potencjalnie zainteresowanymi własnym rozwojem w kierunku zostania edukatorem. Dzięki gościnności Wojewódzkiego Urzędu Pracy zaprezentowaliśmy efekty Akademii 50+ także instytucjom rynku pracy i publicznym służbom zatrudnienia. W czasie tego spotkania uwrażliwialiśmy, by kreując polityki rozwojowe finansowane ze środków publicznych, zwracać szczególną uwagę na ich jakość i dostosowanie do potrzeb i uwarunkowań pracy edukacyjnej/szkoleniowej z osobami dojrzałymi.

Kraków - spotkanie informacyjne dla osób w wieku 50+

Wczoraj (28.04.2015 r.) w Krakowie odbyło się spotkanie z grupą kilkunastu osób w wieku 50+ zainteresowanych metodyką uczenia osób dojrzałych. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały efekty projektu związane ze skutecznością opracowanego procesu rozwojowego.

Koniec rekrutacji na krakowskie szkolenie

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem krakowskim szkoleniem "Metodyka uczenia osób dojrzałych (50+)" (09-10.05.2015), informujemy, że liczba wolnych miejsc została wyczerpana, tym samym zakończyliśmy rekrutację.

Akademia 50+ już w Wielkopolsce

W dniach 20-21 kwietnia 2015 w Poznaniu już po raz piąty spotkaliśmy się na szkoleniu rozwojowym z trenerami i coachami. Wielkopolscy edukatorzy nie kryli satysfakcji po szkoleniu "Metodyka uczenia osób dojrzałych (50+)". Zgodnie potwierdzili zainteresowanie opracowaną metodologią i zadeklarowali wykorzystywanie jej elementów we własnej pracy trenerskiej.

Łódź - kolejny przystanek na mapie upowszechniania Akademii 50+

18-19 kwietnia 2015 roku w Łodzi odbyło się już czwarte szkolenie z cyklu "Metodyka uczenia osób dojrzałych (50+)". Tym samym trenerzy i szkoleniowcy z kolejnego regionu Polski, mogli zapoznać się ze specyfiką uczenia osób 50+, ich potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Akademia 50+ staje się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem i ma duże szanse na włączenie do głównego nurtu krajowej polityki rozwojowej osób dojrzałych (50+).

"Akademia 50+" - jako narzędzie zarządzania wiekiem w firmie

15.04.2015 r. w Katowicach odbyło się spotkanie zespołu projektowego Akademii 50+ z przedstawicielami działów HR i CSR kluczowych śląskich pracodawców oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie Akademii 50+ jako kompleksowego programu, zbioru metod i narzędzi do prowadzenia m.in. polityki zarządzania wiekiem w organizacji / firmie. Zespół Akademii 50+ przedstawił korzyści z kaskadowania wiedzy w firmie, zatrzymywania kluczowych pracowników 50+ (dysponujących mądrością życiową i bogatym doświadczeniem zawodowym) w nowych rolach - edukatora, trenera, coacha, mentora. W spotkaniu wzięło udział 13 osób.

Akademia 50+ zawitała na Śląsk

W ostatni weekend (11-12 kwietnia 2015 r.), w Rybniku odbyła się już trzecia edycja szkolenia "Metodyka uczenia osób dojrzałych (50+)" dla trenerów i instytucji szkoleniowych. Łącznie 12 edukatorów i edukatorek nabyło nowe kompetencje, dzięki którym będą mogli skuteczniej i efektywniej wpływać na rozwój osób m.in. w wieku 50+. Bardzo się cieszymy, że grono trenerów Akademii 50+ rośnie w siłę i stopniowo rozprzestrzenia się po całej Polsce. A już w ten weekend (18-19.04.15) przywitamy się z łódzkimi szkoleniowcami.

Akademia 50+ podbija Polskę!

Akademia 50+ podbija Polskę! Po Rzeszowie przyszła kolej na Toruń. To kolejne miasto, w którym 14-15.03.2015 odbyło się szkolenie dla trenerów z zakresu efektywnego uczenia osób w wieku dojrzałym (50+). Tego typu szkolenia są jednym z elementów upowszechniania metodologii wypracowanej w ramach projektu Akademia 50+.

Akademia 50+ na spotkaniu z uczącymi się przez całe życie

Właśnie wróciliśmy z prezentacji Akademii 50+ dla członków Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego. W spotkaniu wzięło udział 30 osób, reprezentujących instytucje rynku pracy, placówki edukacyjno-szkoleniowe, publiczne służby zatrudnienia i środowiska pracodawców. Uczestnicy wyrazili duże zainteresowanie naszą innowacyjną metodologią uczenia osób dojrzałych. Dodatkowo, jako pierwsi byli świadkami premierowego pokazu filmu promującego Akademię 50+!

Akademia 50+ jako narzędzie zmiany

W piątek (13.03.2015) ekipa Akademii 50+ wzięła udział w IV międzynarodowej konferencji "Zmiana. Start do sukcesu!". W jej trakcie Dagmara Bieńkowska (CDS) była jedną z dyskutantek w panelu "Dynamika zmiany. Jak przekuć zmianę na sukces zawodowy i osobisty?". Wykorzystaliśmy panel do zaprezentowania Akademii 50+ jako narzędzia zmiany - kształtowania nowej roli zawodowej - roli edukatora. Widzimy po naszych absolwentach, że w ich życiu faktycznie takie zmiany zachodzą, a to oznacza, że Akademia 50+ działa!

Akademia 50+ dociera do Instytucji Rynku Pracy!

10.03.2015 roku zespół Akademii 50+ miał przyjemność zaprezentowania wypracowanej metodologii uczenia osób dojrzałych (50+) pracownikom Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. W spotkaniu wzięło udział 15 osób. Po prezentacji głównych założeń i rezultatów projektu dyskutowaliśmy w jaki sposób Publiczne Służby Zatrudnienia oraz instytucje organizujące / kreujące politykę edukacyjną w regionie mogą wykorzystać Akademię 50+ lub jej elementy.

Szkolenia czas zacząć - Akademia 50+ w Rzeszowie!

Ogólnopolski cykl otwartych szkoleń dla trenerów w ramach Akademii 50+ właśnie został zainaugurowany. W Rzeszowie w dniach 7-8 marca odbyło się pierwsze szkolenie z zakresu metodyki uczenia osób dojrzałych (50+). Już niebawem czas na kolejne miasta: Toruń, Rybnik, Łódź, Poznań...

 

 
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz Społeczny

Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska


ul. Włóczków 22/3, 30-103 Kraków
tel: +48 12 623 77 40, tel./fax: +48 12 623 77 85

e-mail: akademia@cds.krakow.pl
www.akademia50.pl

Centrum Doradztwa Strategicznego
 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij]