INNOWACYJNOŚĆ

Metodyka
Innowacyjność
Testowanie
Rekomendacje
 
 

INNOWACYJNOŚĆ „Akademii 50+”

Innowacyjność „Akademii 50+” polega na nowym podejściu do uczenia i rozwoju osób w wieku 50+ uwzględniającym specyficzne uwarunkowania tej grupy, w wyniku którego absolwenci Akademii 50+ zostają wyposażeni w umiejętności do uczenia innych w obrębie posiadanych przez siebie kompetencji.

Obecnie na rynku nie ma tego typu ofert rozwojowych, nie ma też pełnej, przetestowanej i skutecznej metodologii efektywnego uczenia osób w wieku 50+, jaką jest Akademia 50+. Zwracają na to uwagę zarówno sami pięćdziesięciolatkowie, jak i środowiska edukacyjne (trenerzy, instytucje szkoleniowe, uczelnie). Elementy, które bardzo mocno uwypukliły się podczas ewaluacji zewnętrznej i walidacji wewnętrznej produktu i stanowią o innowacyjnym charakterze produktu, to także:

  • wykorzystanie interaktywnych metod aktywizujących i pozwalających na pełne włączenie się w proces jego uczestników i wzięcie także odpowiedzialności za efekt procesu rozwojowego;

  • połączenie w jednym procesie rozwojowym modułów trenerskich z modułem coachingowym;

  • przygotowanie osób 50+ do pracy trenera/coacha i skierowanie ich oferty zwłaszcza do osób 50+;

  • metodyka oraz jej struktura, która zawiera w sobie niestosowany dotąd, niestandardowy, zbiór wykładów/ćwiczeń;

  • połączenie różnych form edukacyjnych (szkolenia, warsztaty i spotkania doradcze) służących podniesieniu stopnia indywidualnego przepracowania podejmowanych zagadnień, dając tym samym możliwość na osobistą refleksję i odniesienia do własnych doświadczeń i sytuacji zawodowej.

 

 

 

 
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz Społeczny

Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska


ul. Włóczków 22/3, 30-103 Kraków
tel: +48 12 623 77 40, tel./fax: +48 12 623 77 85

e-mail: akademia@cds.krakow.pl
www.akademia50.pl

Centrum Doradztwa Strategicznego
 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij]