METODYKA

Metodyka
Innowacyjność
Testowanie
Rekomendacje
 
 

Czym jest Akademia?

Akademia 50+” to innowacyjna metodologia, która pozwala rozwiązać problem dotyczący wydłużenia aktywności zawodowej osób w wieku 50+.

Za pomocą „Akademii 50+” można:

  • przygotować osoby w wieku 50+ do pracy trenerskiej i coachingowej na rzecz osób w zbliżonym wieku,

  • przygotować pracowników w wieku 50+ do pełnienia roli coachów lub mentorów we własnej organizacji lub

  • wyposażyć edukatorów w kompetencje pozwalające na efektywną pracę z osobami w wieku 50+.

Akademia 50+” to produkt złożony i możliwy do realizowania w kilku wariantach.

Stanowi kompleksowy, obejmujący całość niezbędnych materiałów proces szkoleniowo – doradczy, gotowy do wdrożenia przez użytkowników.

Całość składa się z 8 modułów obejmujących:

  • zestaw scenariuszy 10 szkoleń,

  • 5 warsztatów,

  • 5 spotkań doradczych,

  • przewodnika dla użytkowników produktu,

  • 4 innego rodzaju materiałów i kwestionariuszy (łącznie 25 elementów).

Niekwestionowaną zaletą „Akademii 50+” jest rozległość i dogłębność: informacje ujęte w produkcie stanowią wyczerpujący materiał pozwalający dowolnemu użytkownikowi na realizację „Akademii 50+” krok po kroku, bez konieczności tworzenia/poszukiwania jakichkolwiek dodatkowych materiałów czy źródeł.

Każdy scenariusz czy materiał stanowi w pełni gotową do natychmiastowego wykorzystania formę, uwzględniając wszystkie niezbędne dla trenera/doradcy wskazówki, ćwiczenia, materiały, instrukcje i in. Dodatkowo, niezwykle ważny element produktu stanowi Moduł H – „Jak wdrażać założenia i produkty projektu Akademia 50+. Przewodnik dla użytkowników” zawierający wyczerpujący zestaw wskazówek dla użytkowników decydujących się na wykorzystanie produktu projektu.

 

Jak używać produktu?

„Akademia 50+” jest propozycją złożoną, która w zależności od użytkownika i przyświecającego mu celu może być wykorzystana w trzech podstawowych wariantach.


Wariant I zakłada wykorzystanie wszystkich przygotowanych modułów (A-H) i wiąże się z przystąpieniem do rocznego procesu szkoleniowego, w efekcie którego uczestnicy 50+ zostaną przygotowane do pełnienia nowej roli – edukatora osób w zbliżonym wieku.

Wariant II opiera się o Moduł D, a jego celem jest przygotowanie pracowników w wieku 50+ do pełnienia roli coachów lub mentorów we własnej organizacji.

Wariant III bazujący na Module E skierowany do trenerów, szkoleniowców, osób pracujących edukacyjnie z grupą 50+, które potrzebują zdobyć lub poszerzyć kompetencje pozwalające na efektywną pracę z osobami w wieku 50+.

Poniższy schemat szczegółowo prezentuje opisane warianty wykorzystania „Akademii 50+”:


 

 
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kapitał LudzkiEuropejski Fundusz Społeczny

Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
D. Bieńkowska, C. Ulasiński, J. Szymańska


ul. Włóczków 22/3, 30-103 Kraków
tel: +48 12 623 77 40, tel./fax: +48 12 623 77 85

e-mail: akademia@cds.krakow.pl
www.akademia50.pl

Centrum Doradztwa Strategicznego
 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij]